14 вересня на засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Кременчуцької міської територіальної громади розглядали питання щодо попередження виникнення отруєнь серед населення міста продуктами харчування та дикорослими грибами.
Погодні умови сприяють осінньому сезону грибів, але вони можуть бути небезпечними. На щастя, на території Кременчуцької громади за 8 місяців поточного року випадків отруєння грибами не було. Але в Україні протягом цього терміну зареєстровано 13 осередків отруєння дикорослими грибами, унаслідок яких постраждала 21 людина (з них 2 дитини), 2 летальні випадки (двоє сестер з Київської області, одній з яких було 18 років, а іншій — 9, померли від отруєння грибами).Тож перед Департаментом охорони здоров’я та лікувальними закладами міста поставлене завдання періодично проводити підготовку медперсоналу з надання кваліфікованої медичної допомоги потерпілим внаслідок отруєння грибами. Лікування хворих при підозрі на отруєння грибами повинно проводитися в умовах спеціалізованих відділень дитячої міської та лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька». Вони повинні мати запас ліків, антидотів, інфузійних розчинів для надання невідкладної медичної допомоги потерпілим в період їх надходження.
Керівники продовольчих ринків мають вжити заходи щодо заборони торгівлі дикорослими грибами та консервами з них та забезпечити регулярне інформування відвідувачів ринків про небезпеку вживання дикорослих грибів та консервів з них.
Департаменту освіти доручили організувати проведення тематичних занять з питань небезпеки збирання та вживання дикорослих грибів, доповнити учбові програми питаннями профілактики отруєнь грибами.
Щодо попередження виникнення отруєнь серед населення міста продуктами харчування, то за інформацією завідувача Кременчуцьким районним відокремленим підрозділом ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Андрія Полякова, у Кременчуці збільшилася захворюваність на гострі кишкові інфекції. Минулого тижня у нашому місті було зареєстровано 17 таких випадків, в тому числі 15 у дітей. Реєструвалися у нас і випадки сальмонельозу, на щастя, не було групових спалахів.
Часто причиною кишкових інфекцій стають продукти харчування, придбані на стихійних ринках. Тож Управлінню розвитку підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної політики спільно з Автозаводською та Крюківською районними адміністраціями доручено визначити осередки виникнення стихійної торгівлі. Створити робочі групи та сплановати заходи з ліквідації несанкціонованої стихійної торгівлі в межах відповідних адміністративних територій.