Кременчуцьким відокремленим підрозділом ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проводиться щотижневий відбір та лабораторні дослідження проб якості води відкритих водойм в місцях масового відпочинку жителів громади.
За результатами санітарно-мікробіологічного дослідження від 1 червня показники мікробіологічної забрудненості води річкової не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам:- р. Дніпро, центральний пляж — індекс ЛКП на початку пляжу — 130 000, кінець пляжу — 240 000 (допустиме значення — 5 000);
- р. Сухий Кагамлик, пляж в районі Регіонального ландшафтного парку «Кагамлицький» — початок пляжу — 700 000, кінець пляжу — 700 000 (допустиме значення — 5 000).
Індекс ЛКП — свідчить про загальну бактеріологічну забрудненість водойми. Лактозопозитивна кишкова паличка при потраплянні у шлунково-кишковий тракт людини може викликати гострі кишкові інфекції. Особливо ці захворювання небезпечні для дітей.
З метою недопущення виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань під час відпочинку рекомендується здійснювати обмежувальні заходи щодо купання на пляжі в районі Регіонального ландшафтного парку «Кагамлицький» (р. Сухий Кагамлик), та центрального пляжу (р. Дніпро), не використовувати воду з водойм для миття рук, фруктів та овочів, а також закликаємо не користуватися іншими невстановленими місцями відпочинку, перш за все для купання.
Андрій Поляков, завідувач Кременчуцького РВП ДУ «Полтавський ОЦКПХ МОЗ"