На Полтавщині 6-го грудня в одному із сіл Кременчуцької громади під час риболовлі в притоці річки Дніпро загинув мешканець села Білецьківка, 1975 року народження. Поліція відкрила кримінальне провадження.
До поліції Полтавщини 6-го грудня, близько 8-ї ранку, звернулася жінка, яка повідомила, що її син 5-го грудня о 6-й годині поїхав на риболовлю та не повернувся. Мобільний телефон при собі не мав. Поліція негайно розпочала пошуки чоловіка.Отримавши інформацію, на місце події негайно прибули поліцейські та рятувальники. Під час пошуків працівники ДСНС виявили тіло розшукуваного у водоймі під кригою. Для встановлення причини смерті тіло загиблого направлено на судово-медичну експертизу. За даним фактом слідчим підрозділом поліції, під процесуальним керівництвом Кременчуцької окружної прокуратури, відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 «Умисне вбивство» Кримінального кодексу України. Поліція встановлює обставини загибелі чоловіка.
Ще один трагічний випадок на водоймі стався 4-го грудня в селі Пронозівка Глобинської громади.
Відомо, що на березі річки місцева мешканка виявила тіло односельчанина, 1954 року народження, який, ймовірно, загинув під час риболовлі. Для встановлення причини смерті тіло чоловіка направлено на судово-медичну експертизу.
За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 «Умисне вбивство» Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.
Шановні громадяни! Поліція Полтавщини закликає суворо дотримуватися заходів безпеки з урахуванням ризиків зимового періоду. Уникайте переохолодження. Не виходьте на лід біля річок та ставків, оскільки він занадто крихкий. Не ризикуйте життям самі та проведіть роз’яснювальну роботу з дітьми щодо заходів безпеки під час проведення дозвілля.
ЗАБОРОНЕНО:
- виходити на кригу біля берега. Лід не встигає добре промерзнути через слабкі морози;
- виходити на кригу з товстим шаром снігу. Під снігом крига завжди тонша! Тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку;
- збиратися на льоду великими групами в одному місці. При переході по кризі необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду;
- грати на тонкій кризі та з’їжджати на лижах або на санчатах з крутого берега на кригу. Через різке навантаження крига може тріснути;
- виходити на лід у стані сп’яніння.
Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг та виходити на кригу, товщина і міцність якої Вам невідомі! Найбільш небезпечними є перша та остання крига, коли лід тонкий, неміцний та не витримує маси навіть маленької дитини.
Як слід поводитися на кризі?
- виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди. Перші кроки треба робити не відриваючи ноги від льоду;
- із собою потрібно мати лижі, мотузку, палицю та інші знаряддя, що можуть допомогти у критичній ситуації;
- переходити річку можна тільки у встановлених місцях, з товщиною льоду не менше за 15-20 см;
- кататися на ковзанах можна лише у перевірених та обладнаних для цього місцях.
УВАГА! Якщо лід почав тріщати або з’явилися характерні розколини, потрібно негайно повернутися на берег. АЛЕ (!) повільно, не відриваючи ніг від льоду.
За інформацією Кременчуцького райуправління поліції