На Полтавщині поліцейські та рятувальники під час превентивних рейдів продовжують фіксувати факти порушення місцевими мешканцями заборони самовільного випалювання сухостою та залишків рослинності, які вже призводять до масштабних пожеж в області та загибелі людей. Про це повідомляє відділ комунікації поліції в Полтавській області.
На території Кременчуцького району 24-го березня правоохоронцями виявлено двох паліїв сухої рослинності. Так, в селі Придніпрянське місцевий чоловік, 1971 року народження, підпалив суху рослинність на відкритій місцевості, унаслідок чого вигоріло 3,5 га землі. Протягом години рятувальники локалізували загоряння. На порушника складено адміністративний протокол за статтею 175 «Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки» Кодексу України про адміністративні правопорушення.Цього ж дня на в'їзді в село Набережне Глобинської громади вигоріла відкрита місцевість площею 0,3 га. Як встановили правоохоронці, пожежу спричинила місцева мешканка, 1964 року народження. На порушницю складено адміністративний протокол за статтею 175 «Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки» Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Нагадуємо громадянам, що спалювати сухе листя або стерню під час війни заборонено. За такі дії (залежно від характеру правопорушення та його наслідків) передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність.
Так, відповідно до статті 77-1 та статті 175 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за самовільне випалювання сухої рослинності для громадян передбачений штраф від 3 060 до 6 120 гривень; для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень.
Порушення встановлених законодавством вимог пожежної та техногенної безпеки, а також використання протипожежної, аварійно-рятувальної або іншої спеціальної техніки або засобів протипожежного захисту не за призначенням — тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб та фізичних осіб-підприємців — від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За знищення чи пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення суд (відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України) може призначити штраф від 91 800 до 153 тисяч гривень або до 5-ти років обмеження чи позбавлення волі.
А за пожежу (навіть, через необережність), що призвела до загибелі людей, масового знищення тварин чи інших тяжких наслідків, кримінальний закон передбачає від 5-ти до 10 років ув’язнення.
Шановні мешканці Полтавщини! Якщо ви бачите пожежу або особу, яка намагається підпалити сухостій, негайно телефонуйте за номером 102 та 101. По можливості, зафіксуйте на фото чи відео особу, яка здійснила підпалювання, та передайте інформацію до правоохоронних органів для подальшого притягнення правопорушників до юридичної відповідальності.
За інформацією Кременчуцького райуправління поліції