Протягом 7-ми місяців цього року на автошляхах області зафіксовано 533 ДТП, в яких травмовано 687 (у 2022 році — 470, у 2021-му — 702) та загинули 67 людей (у 2022 році — 46, у 2021-му — 71). Про це на брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини розповів Віталій Браславець, начальник відділу розслідування злочинів, скоєних у сфері транспорту Слідчого управління поліції Полтавщини.
«За фактами дорожньо-транспортних пригод слідчими підрозділами ГУ НП в Полтавській області розпочато досудове розслідування в 237 кримінальних провадженнях, що на 50 більше ніж за аналогічний період минулого року. В 123 випадках потерпілими в ДТП стали пішоходи (116 травмовано та 16 загинуло), 37 пригод трапилося за участі велосипедистів», — повідомив Віталій Браславець.Цього року зафіксовано 92 дорожньо-транспортні пригоди, в яких травми отримали діти.
«У ДТП травмувалися 105 неповнолітніх (2022 року — 61) та 7 дітей загинули. Лише 1 із 7 загиблих дітей була пішоходом, інші 6 були пасажирами автомобілів, якими керували дорослі особи. Тільки в одному разі водій автомобіля, в якому під час ДТП загинула дитина, не був винним у вказаній пригоді», — наголосив Віталій Браславець.
Головні причини скоєння ДТП на дорогах Полтавщини озвучив Євген Яковенко, керівник управління патрульної поліції Полтавської області.
«З початку року управлінням патрульної поліції у Полтавській області було складено 27 648 адміністративних матеріалів, з них 6 793 — за порушення швидкісного режиму. Основні причини аварій — перевищення швидкості, порушення правил маневрування, недотримання дистанції та керування транспортними засобами в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Ці фактори ставлять під загрозу не лише життя та здоров’я водіїв, а й усіх учасників дорожнього руху», — зауважив Євген Яковенко.
Також у Полтаві було зафіксовано 522 випадки керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння та у Кременчуці — 468 випадків.
«Кожний учасник дорожнього руху повинен взяти відповідальність за свою поведінку на дорозі. Це означає дотримання швидкісних обмежень, повагу до інших учасників дорожнього руху, відмову від керування в стані алкогольного сп’яніння й активне використання пасків безпеки», — закликав Євген Яковенко.
Безпека на дорозі — це безпосереднє піклування про себе й наших близьких. Лише разом можна зробити дороги країни безпечними.