Швидке поширення вогню територією заказника у Градизькій громаді розпочалося 29 серпня близько 14:00. Аби не допустити перекидання полум’я на приватні оселі громадян, до гасіння долучилися рятувальники, поліцейські та місцеві мешканці.
Пожежа швидко поширювалася відкритою територією, унаслідок чого виникло значне задимлення та неконтрольоване поширення вогню.До гасіння долучилися працівники ДСНС, поліцейські офіцери Градизької громади, наряд групи реагування відділу 1 (м. Глобине) Кременчуцького районного управління поліції та небайдужі громадяни. Полум’я почало перекидатися на приватні садиби та городи місцевих мешканців, тож поліцейські активно допомагали громадянам покинути небезпечну ділянку.
Після 19:00 пожежу вдалося локалізувати. За інформацією рятувальників, вигоріло понад 5 гектарів сухої рослинності.
Причини та обставини пожежі встановлюються.
Довідково
За випалювання рослинності (залежно від характеру правопорушення та його наслідків) передбачені адміністративна або кримінальна відповідальність.
Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за самовільне випалювання сухої рослинності для громадян передбачений штраф від 3 060 до 6 120 гривень; для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень.
А стаття 152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» передбачає штраф на громадян від 340 до 1 360 гривень і на посадових осіб, громадян — суб'єктів підприємницької діяльності — від 850 до 1 700 гривень.
З початку року поліцейські склали 116 протоколів за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За знищення чи пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення суд (відповідно до ст. 245 Кримінального кодексу України) може призначити штраф від 91 800 до 153 000 гривень або до 5-ти років обмеження чи позбавлення волі.
А за пожежу (навіть, через необережність), що призвела до загибелі людей, масового знищення тварин чи інших тяжких наслідків, кримінальний закон передбачає від 5-ти до 10-ти років ув’язнення.
Шановні мешканці Полтавщини! Якщо ви бачите пожежу або особу, яка намагається підпалити сухостій, негайно телефонуйте за номером 102 та 101. По можливості, зафіксуйте на фото чи відео особу, яка здійснила підпалювання, та передайте інформацію до правоохоронних органів для подальшого притягнення правопорушників до юридичної відповідальності.