У Полтавській області тривають профілактичні заходи щодо запобігання спалюванню сухої рослинності на відкритих територіях та присадибних ділянках. Під час рейдів поліція фіксує випадки незаконних підпалів, а порушників притягують до адміністративної відповідальності.
Днями поліцейські офіцери громад виявили декілька паліїв на присадибних ділянках Кременчуцького та Полтавського районів. З ними проведено профілактичні бесіди, а також складено адміністративні протоколи.Правоохоронці наголошують: спалювання сухої рослинності та сміття не лише шкодить довкіллю, а й становить загрозу життю людей і тварин. В умовах воєнного стану такі дії можуть мати непередбачувані наслідки, тому громадянам слід утриматися від підпалів і дотримуватися правил пожежної безпеки.
Небезпека спалювання сухостою
За даними Головного управління ДСНС у Полтавській області, лише за добу з 27 на 28 березня рятувальники ліквідували 13 загорянь сухої рослинності. Вогонь знищив майже 30 гектарів території.
Нагадуємо, що за самовільне випалювання сухостою передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штрафи для громадян становлять від 3 060 до 6 120 гривень, а для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень.
Якщо внаслідок підпалу постраждали лісові масиви, зелені насадження, стерня чи інші природні території, суд може призначити покарання згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України. Це може бути штраф від 91 800 до 153 000 гривень або обмеження волі до 5 років.
У разі, якщо підпал спричинив загибель людей, масове знищення тварин або інші тяжкі наслідки, винним загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.
Дійте відповідально!
Поліція Полтавщини закликає громадян бути свідомими й негайно повідомляти про факти підпалів за номерами 102 та 101. Якщо є можливість, зафіксуйте на фото або відео порушника та передайте докази правоохоронцям для його притягнення до відповідальності.
Відділ комунікації поліції Полтавської області




