Сучасні технології активно проникають у сферу державних послуг, що дозволяє багатьом громадянам подавати заяви на реєстрацію речових прав онлайн, не відвідуючи особисто Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) чи відповідні державні органи.
Як забезпечити правильність подачі документів в електронній формі? Звернімо увагу на кілька ключових моментів:- Підписання заяви. Документ подається лише за умови підписання заявником через електронну ідентифікацію з високим рівнем довіри, якщо немає законних підстав для відмови у прийнятті заяви.
- Перелік документів. Підстави для державної реєстрації речових прав чітко визначені у статті 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Правильне заповнення реквізитів документів має велике значення:- назва документа (наприклад, договір купівлі-продажу, свідоцтво про право на спадщину, судове рішення тощо);
- дата видачі документа;
- реєстраційний номер;
- орган, що видав документ (наприклад, державний або приватний нотаріус, Управління житлово-комунального господарства тощо).
- назва документа (наприклад, договір купівлі-продажу, свідоцтво про право на спадщину, судове рішення тощо);
- Технічна характеристика об'єкта. Якщо об’єкт реєстрації не є земельною ділянкою, необхідно подати документи, які дозволять реєстратору отримати інформацію про технічні характеристики об'єкта, такі як площа квартири або будинку.
- Реєстрація прав до 2013 року. Якщо права на нерухомість виникли до 1 січня 2013 року, необхідно отримати інформацію з архівів БТІ або інших установ, що здійснювали реєстрацію на паперових носіях. Радимо заздалегідь підготувати ці документи, щоб уникнути затримок у розгляді заяви.
Якщо під час подачі документів виникають додаткові питання, звертайтеся до Департаменту державної реєстрації через електронну пошту: ddr@kremen.gov.ua, або за телефонами: 74-38-68, 3-71-20, 3-90-74.