10 серпня міська комісія з питань найменування об’єктів топоніміки обговорювала нові назви 30 вулиць. Це лише початок процесу деколонізації. Всього заплановано змінити назви 136 вулиць і провулків Кременчука, повідомляє прес-служба Кременчуцької міськради.
Комісія розглянула результати народного голосування: кременчужани мали три тижні (з 18 липня по 7 серпня), щоб обрати один варіант із запропонованого списку для кожної вулиці. Всього зібрали 15 062 голоси: 85% онлайн, 15% письмово.Також комісія розглянула звернення від військових та громади, які просять назвати деякі вулиці іменами загиблих на війні з росією кременчужан. Пропозицію підтримали: у місті з’являться вулиці Максима Кагала та майора Пугача.
Не визначилися тільки з назвами вулиць 1905 року, Багратіона та Воїнів-Інтернаціоналістів. Затверджений список комісія передала депутатам міської ради. Остаточне рішення за ними.
З 17 серпня стартує голосування за наступні 30 вулиць, що підлягають перейменуванню.
![](/uploads/posts/2024-07/1721817342_rename_out.jpg)
![](/uploads/posts/2024-07/1721344984_sud_bortovkamen.jpg)
![](/uploads/posts/2024-07/1720018062_citizens_appeals.jpg)
![](/uploads/posts/2024-07/1721435148_dekomuniz_archiv.jpg)
![](/uploads/posts/2024-06/1719006431_rename_litsey.jpg)