За підтримки Євросоюзу, міжнародних та національних партнерів, у м. Кременчук запрацював центр життєстійкості під керівництвом молоді — «Місце сили». Про це повідомляє прес-служба Кременчуцької міськради.
«Місце сили» — це простір, в якому жителі міста можуть отримати підтримку та нові можливості для розвитку. Центр життєстійкості «Місце сили» спрямований на підтримку родин, молоді, жінок, ВПО, інших вразливих груп у громаді. Модель центру «Місце сили» включає в себе навчальні програми, які адаптуються до потреб мешканців, і базується на співпраці громади, місцевої влади, надавачів безпекових послуг та локальних громадських організацій.Центр життєстійкості «Місце сили» є важливою ініціативою для створення безпечного та рівноправного суспільства та стійких громад. Це практичні рішення для розвитку молоді, підтримуючі активності для родин, індивідуальна та групова робота із психологом, а також платформа для проведення заходів спрямованих на покращення громадської безпеки, в т. ч. із запобігання гендерно зумовленому насильству.
Протягом перших 3-х місяців з початку реалізації проєкту було проведено 44 заходи для більше ніж 939 жителів та жительок міста. Зокрема, це просвітницькі заходи з розвитку навичок для молоді міста, арт-терапевтичні заходи з психологом центру, локальний молодіжний форум «Мріяполіс», а також табір для підлітків «Енергія твого майбутнього».
«Цього року в Кременчуці зʼявився ще один простір, де молодь, жінки, родини з дітьми, внутрішньо переміщені особи, активні і небайдужі люди можуть допомогати і отримувати допомогу та підтримку. Це центр життєстійкості «Місце сили.Кременчук». Центр обʼєднав навколо себе однодумців. Сподіваюся, що мешканці нашої громади будуть задоволені послугами, які вже активно надає центр. Дякую партнерам UNFPA в Україні за багаторічну плідну співпрацю. Усім бажаю переможного Нового року», — зазначила Ольга Усанова, заступниця міського голови.
«Життя завжди приносить випробування, але справжня життєстійкість полягає в тому, як ми їх подолаємо. У центрі життєстійкості «Місце сили» ми віримо в потужну силу рішучості та самовдосконалення. Життєстійкість — це найбільша перевага людини, і ми прагнемо підтримати всіх на шляху до успіху», — поділилась Вікторія Петренко, асистентка центру життєстійкості «Місце сили» у м. Кременчук.
«Життєстійкість — це не миттєвий результат, а постійний саморозвиток та самовдосконалення. Посттравматичне зростання в умовах сучасного життя українців ще надовго залишиться в нашому суспільстві як явище. Тому, центр життєстійкості — це синергія життєвого досвіду та суспільних потреб на благо українців як зараз, так і в майбутньому, для свідомого становлення здорового суспільства в контексті національної ідентичності українців поміж європейських країн», — каже Надія Купенко, координаторка центру життєстійкості «Місце сили» у м. Кременчук.
«Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій в проєкті щодо відкриття центру життєстійкості в місті Кременчуці буде відповідати за створення комфортних та безпечних умов в новому приміщенні для всіх категорій населення. Щоб місце сили, було зручне для відвідувачів та відвідувачок та стало місцем, де кожен та кожна змогли знайти для себе простір можливостей», — зауважила Світлана Пищита, голова Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій.
«Центр життєстійкості «Місце сили» — це не тільки простір, але й символ підтримки та надії для всієї спільноти. Разом з місцевими партнерами та громадськими організаціями проєкт покликаний працювати на зміцнення сімей та створення безпечного та рівноправного суспільства для всіх. Він об'єднує громаду та розширює можливості, надаючи інформацію, підтримку та надію. Центр прагне стати джерелом натхнення та покращення якості життя всіх своїх відвідувачів», — наголосила Юлія Борисова, координаторка проєкту.
Також завдяки проєкту цього року в межах «Банку Ідей» була реалізована молодіжна ініціатива «Простір можливостей» для молоді міста. На додачу, місто тепер має спільноту тренерів за авторськими програмами UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, а саме програми (Не)Дрібниці з раннього виявлення ознак психологічного насильства, програми з розвитку ключових життєвих навичок для підлітків «Енергія твого майбутнього», а також програми «Життєстійкість 2.0», яка допомагає молоді відновити внутрішній ресурс під час криз.
Поки тривають ремонтні роботи зі створення фізичного простору для центру, всі бажаючі можуть доєднатися до заходів, які відбуваються на базі тимчасового офісу (вул. Шевченка, буд. № 64), та у співпраці з Кременчуцьким міським комітетом молодіжних організацій, який гостинно запрошує на різноманітні події цікаві для різних вікових груп.
Контактна особа: Надія Купенко, координаторка центру життєстійкості «Місце сили.Кременчук», +380(99)246-59-90.
Адреса центру життєстійкості «Місце сили.Кременчук»: м. Кременчук, вул. Шевченка, буд. № 64.
Графік роботи: вівторок-субота з 12:00 до 20:00.
Довідка
Ініціативу зі створення центрів життєстійкості «Місце сили» у місті Кременчук впроваджує ГО «Клуб рибалок України» та ГО «Комітет молодіжних організацій» за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, та UNDP, Програми розвитку ООН в Україні, в межах проєкту «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Проєкт #EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні впроваджує UNDP Ukraine/ПРООН в Україні із залученням UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення та UN Women Ukraine/ООН Жінки в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу. European Union in Ukraine.