Про це розказав начальник управління експлуатації комунального підприємства «ХТМ» Сергій Мельниченко. Генератор було отримано в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні II». Проєкт за підтримки німецького та швейцарського урядів реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва. Така міні-ТЕЦ інтегрована у котельню та забезпечує теплом та ГВП 8 багатоповерхівок, дитячу лікарню та середню школу.
Газовий генератор екологічно безпечний та надійний. Він має електричну потужність 71 кВт. Також під час охолодження двигуна він виділяє ще 116 кВт теплової енергії, яка йде на підігрів теплоносія або води.
Решту 4 газових генераторів вже почали встановлювати на інших котельнях міста Харків. Тривають проектно-монтажні роботи.
Як працює газовий генератор
Газовий генератор – це пристрій, який перетворює газ (зазвичай природний газ або біогаз) на електричну енергію. Газ через паливну систему надходить до двигуна внутрішнього згоряння, де змішується з повітрям і після цього згорає. Під час згоряння газу утворюється енергія високої температури та високого тиску, що приводить до руху поршня в двигуні. Рух поршня забезпечує обертання валу, що з’єднаний з генератором. Таким чином електричний струм виробляється в генераторі.
Важливою складовою газового генератора є система управління, яка контролює постачання газу до двигуна, тиск палива, рівень масла та інші параметри. Датчики відслідковують рівень електричного струму, який виробляється генератором, і автоматично регулюють оберти двигуна для підтримки потрібної величини струму.
Газові генератори є більш ефективними та економічними у використанні, оскільки газ є дешевшим та менш шкідливим для навколишнього середовища порівняно з іншими видами палива, такими як дизель або вугілля. Їх можна під’єднати до магістрального газопроводу, щоб ще більше здешевити ціну за вироблений кіловат електрики.