Нинішня ситуація довкола Запорізької АЕС залишається напруженою. Російські окупанти використовують станцію як військову базу. Вони облаштували вогневі позиції та обстрілюють звідти українські міста.
За даними «Енергоатому», у машинному залі першого енергоблоку АЕС росіяни розмістили важку військову техніку з боєкомплектом, зброєю та вибухівкою. В Україні на базі «Енергоатому» створений кризовий штаб, який займається цілодобовим моніторингом ситуації навколо Запорізької АЕС.22 червня Президент України Володимир Зеленський з посиланням на розвідані української розвідки та СБУ повідомив: «Росія розглядає сценарій терористичного акту на Запорізькій атомній станції — терористичного акту з викидом радіації. Вони все підготували для цього». Він укотре підкреслив, що не знає державних кордонів і те, по кому вона вдарить, визначається лише напрямком вітру».
У Кременчуці розгорнута мережа пунктів радіаційнго та хімічного спостереження, яка проводить щоденний моніторинг радіаційного фону та доводить його показники до населення на офіційному сайті Кременчуцької міської ради в щоденній стрічці новин.
У разі аварії в обов’язковому порядку буде проведено оповіщення населення про надзвичайну ситуацію. Будуть увімкнені сирени оповіщення, далі протягом 3-5 хвилин до населення через ЗМІ буде доведена інформація про надзвичайну ситуацію з рекомендаціями щодо подальших дій.
Хочемо звернути увагу на те, що мобільний додаток «Повітряна тривога» у разі загрози радіаційного забруднення буде сповіщати про надзвичайну ситуацію повідомленням «РАДІАЦІЙНА НЕБЕЗПЕКА» з унікальним звуковим сповіщенням. Окрім звукового сигналу, застосунок також надсилатиме текстове повідомлення з рекомендаціями дій відповідно до виду загрози.
Відстань нашого міста від ЗАЕС становить близько 200 км, що значно знижує для нас ризики та наслідки ймовірної аварії на ЗАЕС. Разом із цим просимо не панікувати та слідкувати за офіційними повідомленнями.
Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Кременчуцької міської ради