Міністерство оборони внесло зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України. Посилено контроль щодо обґрунтованості рішень військово-лікарських комісій та системи визначення придатності до військової служби. Наразі в області створено 31 позаштатну військово-лікарську комісію. Про це на брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини розповів Едуард Бородай, заступник начальника Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
«Військово-лікарські комісії працюють в автономному режимі. Відокремлені від територіальних центрів комплектування, розміщуються в лікарнях і приймають рішення максимально прозоро та незалежно від центру комплектування», — наголошує Едуард Бородай.Контроль за роботою військово-лікарських комісій здійснює військово-лікарська комісія при Полтавському обласному територіальному центрі комплектування. Вона перевіряє рішення районних ВЛК і може скасовувати їх.
«Якщо військовозобов’язаний громадянин не погоджується з висновками районної ВЛК, він може оскаржити рішення в обласній, регіональній чи центральній військово-лікарській комісії Києва. Полтавці нечасто користуються таким правом: лише два випадки розглядала 12-та регіональна ВЛК у Харкові», — зазначила Жанна Дрига, начальник медичної служби сектору комплектування Полтавського обласного ТЦК та СП.
Крім того, під час визначення придатності до військової служби разом із постановою про обмежену придатність ВЛК має ухвалювати постанову про придатність військовослужбовця до служби за конкретною військовою спеціальністю. Також спрощено вимоги щодо стану здоров’я для служби в окремих родах військ.