» » » Як здійснюється взяття на облік ФОП за основним місцем обліку?
12:57 Вівторок 0 764
12:57, Вівторок, 9 серпня 2022
Бизнес 764 0

Як здійснюється взяття на облік ФОП за основним місцем обліку?

Відповідно до п. 6.1 розд. VI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № 1588, взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи-підприємця здійснюється після її державної реєстрації згідно із Законом України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», контролюючим органом за місцем її державної реєстрації на підставі:
  • відомостей про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця;
  • відомостей про скасування державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Контролюючі органи здійснюють контроль відомостей, які надійшли стосовно фізичної особи-підприємця з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР), у порядку, визначеному п. 3.3 розд. III Порядку № 1588 (п. 6.2 розд. VI Порядку № 1588).

Взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи-підприємця контролюючим органом проводиться у день отримання відомостей про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця та здійснюється датою внесення даних до Реєстру самозайнятих осіб за номером, який відповідає порядковому номеру реєстрації відповідного повідомлення державного реєстратора в журналі реєстрації заяв та повідомлень про взяття на облік (унесення змін) платників податків (для самозайнятих осіб) за формою № 7-ОПП (п. 6.4 розд. VI Порядку № 1588).

Згідно з п. 6.5 розд. VI Порядку № 1588 дані про взяття на облік фізичної особи-підприємця передаються до ЄДР у день взяття на облік за основним місцем обліку із зазначенням: дати та номера запису про взяття на облік, найменування та ідентифікаційного коду контролюючого органу, в якому фізичну особу-підприємця взято на облік.

Взяття на облік фізичної особи-підприємця підтверджується відомостями, оприлюдненими на порталі електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі — портал електронних сервісів), відповідно до Закону № 755.

Слід зазначити, що відповідно до п. 2 ст. 11 Закону № 755 відомості, що містяться в ЄДР, надаються у вигляді:

  • безоплатного доступу через портал електронних сервісів або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг до відомостей з ЄДР;
  • оприлюднення публічної інформації з ЄДР у формі відкритих даних відповідно до Закону України від 13 січня 2011 року № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації»;
  • безоплатного доступу через персональний кабінет до документів, поданих, зокрема фізичною особою-підприємцем;
  • документів у паперовій та електронній формі, що містяться в реєстраційній справі;
  • виписок у паперовій формі для проставлення апостилю та в електронній формі;
  • витягів у паперовій та електронній формі, що містять відомості, актуальні на момент запиту або на визначену дату;
  • суб’єктам приватного права може надаватися прямий доступ до ЄДР в електронному вигляді у режимі реального часу на платній основі на підставі договорів, укладених з технічним адміністратором.

За інформацією Хорольської ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області
 
 

Додати коментар

    • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
      heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
      winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
      worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
      expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
      disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
      joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
      sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
      neutral_faceno_mouthinnocent
    PIN: ----
    Бизнес 09:28 Понеділок 0 498 Інформація для платників ПДВ, які обирають 3-ю групу єдиного податку за ставкою 2% доходу Відсоткова ставка для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі — ПКУ), встановлюється у розмірі 2% доходу.