Ножиці – головний інструмент перукаря
Початківцю краще обрати 5,5-дюймові ножиці з діаметром кілець, які підходять до товщини пальців. Леза мають бути якісними та гарно заточеними. Слід підготувати пару ножиць – прямі та філірувальні. Якщо планується працювати на потоці, таких пар має бути дві – поки з одними майстер працює, другі стерилізуються.
Фени та плойки
Фен перукаря-початківця має бути потужним, але не занадто важким. Слід пам'ятати, що тримати в руках його потрібно бути досить довго. Він повинен мати довгий шнур для підключення в будь-якому місці.
Щоб фен не перегрівався, краще обрати модель з потужністю від 2 кВт. Слід звернути увагу на моделі з декількома режимами та з функцією холодного обдування.
Плойки – незамінні девайси для стайлінгу та створення різноманітних зачісок. Можна обрати декілька плойок з різними діаметрами або прилад з декількома насадками для випрямлення, гофрування та накручування локонів.
Машинки та тримери
Машинку слід вибирати так, щоб вона зручно трималася в руці, мала довгий шнур та не занадто вібрувала під час роботи. Краще мати декілька насадок для різного типу стрижки. Леза мають бути якісними – це значно пришвидшить роботу.
Догляд та перукарські дрібниці
Гребінці, брашинги та щітки можна придбати у складі набору для перукарів або підібрати окремі трьох розмірів – маленького, середнього та великого.
Не менш важливими, ніж інструменти, для перукарів-початківців є доглядові засоби – лаки різних ступенів фіксації, спреї для волосся, термозахист. Для стайлінгу потрібні воски, пасти, гелі для стайлінгу, а для зміни кольору – фарби, окислювачі й активатори.
Для роботи з клієнтами слід підготувати фартухи, пеньюари, розпилювач, щітку для струшування зістриженого волосся, зажими, шпильки, невидимки та резинки для створення зачісок. Для фарбування потрібно мати пензлики декількох розмірів, щонайменше – широкий та вузький, ємності для розведення барвників та мірні склянки.