Як функціонує CAN-шина в автомобілі
У сучасному авто майже у кожного агрегата є власний блок керування, а також система датчиків, що фіксують різні параметри роботи. Центральний блок управління на основі закладених алгоритмів збирає усю цю інформацію, та спрямовує сигнали на виконавчі пристрої. CAN-шина, своєю чергою, забезпечує обмін інформацією між різними вузлами та їхнє електроживлення. Вона складається з трьох частин, що відповідають за роботу двигуна та трансмісії, блока комфорту, та забезпечує безперебійний зв'язок між різними компонентами. Таким чином, CAN-шина підтримує роботу багатьох вузлів та агрегатів:
- двигун та коробка передач, системи вприскування та запалювання;
- система кермування;
- кондиціонер, клімат-контроль, підігрів;
- сигналізація, імобілайзер, центральний замок;
- датчики — тиску повітря, повороту керма, положення дросельної заслінки.
Це не повний перелік, адже у сучасному авто електроніка може відповідати й за інші моменти, наприклад кут нахилу фар чи тиск повітря у балонах адаптивної підвіски тощо. Завдяки впровадженню CAN-шини стало можливим відмовитися від джгутів з десятків проводів.
GPS-моніторинг з під'єднанням до CAN-шини
Оскільки CAN-шина забезпечує передачу інформації до центрального блоку керування, це значно розширює й функціонал систем дистанційного моніторингу транспорту. Підключити GPS-моніторинг автомобілів можна на сайті компанії Microtronic у Києві. Тепер власник транспортної компанії матиме змогу перевіряти не лише маршрут руху чи швидкість пересування, а й інші параметри:
- температуру двигуна;
- рівень палива у баках;
- тиск повітря у шинах;
- навантаження на підвіску тощо.
Встановити систему моніторингу значно простіше, адже достатньо під'єднати GPS-трекери та інші пристрої до роз'ємів CAN-шини. Це дозволить у майбутньому контролювати витрати палива, технічний стан транспорту, індивідуальний стиль кермування. Більше корисної інформації можна отримати безпосередньо на сайті компанії «Мікро Тронік».