Що заважає налагодити логістику в умовах війни
Споживачі навіть у тих регіонах, де немає бойових дій, на собі відчули наслідки воєнної агресії. Достатньо відвідати будь-який супермаркет і побачити на власні очі, як скоротився асортимент тих чи інших товарів. Західні партнери завжди напоготові постачати до України товари, що встигли стати дефіцитом. До того ж Європа також зацікавлена у взаємовигідній та плідній торгівлі з партнерами з України. Але на заваді встає бюрократія під час проходження митниці. Потяги та фури, що везуть вкрай необхідні товари як для фронту, так і простого покупця, вимушені втрачати багато часу на усі бюрократичні формальності на митниці.
Зазначимо, що велике скупчення транспорту у зонах митного контролю на Заході України або в Одесі приваблює ворога. Саме територію компанії «Євротермінал» Олександра Ейсмонта в Одесі було обстріляно ракетами. Це доволі ризикові ситуації, що тягнуть за собою не лише матеріальні збитки, але й людські страждання в разі поранень або смерті. Тому в умовах війни конче необхідно повністю змінити підхід до процедури розмитнення та роботи митниці загалом.
Що треба зробити для оптимізації логістики
Звісно, цим питанням мають займатися фахівці. Але після більш ніж ста днів прямої військової агресії зрозуміло, що з бюрократією треба щось робити:
- зменшувати час перевірок;
- спростити схеми розмитнення;
- покращити документообіг;
- запропонувати підприємцям та постачальникам просте та зрозуміле оформлення документів та декларацій.
Зволікання та затримання товарних партій на митних постах призводить до негативних наслідків, від котрих страждають самі підприємці й прості люди. Актуалізація законодавства до викликів у сфері логістики допоможе врятувати український ринок, і цій проблемі варто приділити ключову увагу на найвищому рівні.