Що треба знати про сонячні панелі та власну СЕС
Потужність домашньої сонячної електростанції розраховують, виходячи з обсягів споживання електричної енергії та побажань власників. Наприклад, якщо Ви хочете отримати повну енергетичну незалежність, ідеальним варіантом стане автономна СЕС з акумуляторними батареями для накопичення електроенергії, не під'єднана до зовнішніх мереж електропостачання. Мережеві СЕС встановлюють для отримання доходу за зеленим тарифом. Вони обійдуться дешевше, адже АКБ не йдуть в комплекті. Гібридні СЕС поєднують у собі переваги попередніх двох видів.
Середнє споживання струму вираховують, додаючи потужності усіх наявних побутових приладів: холодильник, кондиціонер, системи освітлення, комп'ютер, телевізор тощо. Зазвичай це від 100 до 300 кВт на місяць. Як показує досвід, якщо обираєте сонячні панелі 600 вт у кількості від п'яти штук і більше, зможете повністю забезпечити будинок електроенергією. Звісно, генерація енергії домашньою СЕС залежить від сезону. Влітку вона вища, взимку — нижча. Фахівці компанії Solar Garden спроєктують СЕС саме під Ваші потреби.
З чого складається сонячна електростанція
Основним елементом є сонячні панелі, котрі виробляють постійний струм. Також до комплекту СЕС входять:
- автономний інвертор — перетворює постійний струм на змінний;
- металеві конструкції для монтажу панелей на даху, стінах, землі — необхідно забезпечити нахил на південь для максимальної ефективності;
- автоматика — обмежувачі напруги, аварійні вимикачі (AC, DC), щитове обладнання, блок безперервного живлення;
- комутація — кабель, конектори;
- заземлення.
В автономних та гібридних СЕС обов'язково мають бути АКБ (гелеві, літій-іонні), розраховані на декілька тисяч циклів розрядження. Приблизну вартість устаткування та монтажних робіт розрахують спеціалісти компанії Solar Garden уже під час першої консультації.