Соковите м'ясце, хрустка скоринка — що може бути краще, ніж качка запечена у духовці до сімейного свята? Якщо маєте бажання здивувати своїх дорогих гостей та почастувати їх смачною стравою, треба неодмінно приготувати качку. Ця страва не тільки поживна та смачна, а ще й корисна, бо містить багато вітамінів і мікроелементів, зокрема калій.
Готуємося до запікання качки
Добре, якщо Ви знаєте рецепти, яких навчила Вас у дитинстві бабуся. Якщо ж ні, то можна знайти багато цікавих статей в інтернеті на тему як запекти качку, що для цього знадобиться, як приготувати маринад тощо. Спочатку потрібно визначитися, чим саме Ви збираєтеся частувати любих гостей, адже рецептів запікання качки існує багато:
- з яблуками;
- у рукаві;
- у фользі;
- з апельсинами;
- качка по-пекінськи та інші.
Так, якщо Ваш вибір впав на качку по-пекінськи, це буде цілком правильне рішення, оскільки ще за радянських часів ця страва вважалася справжнім делікатесом, бо приготувати її в домашніх умовах було майже неможливо, а в ресторанах вона коштувала дорого.
Інгредієнтів знадобиться багато, але й результат того вартий. Перш за все, шукаємо не дуже велику качку вагою приблизно півкіло. Зі специфічних інгредієнтів нам ще потрібні будуть: рисовий оцет 50 мл, по половині чайної ложечки кориці, насіння фенхелю, молотої гвоздики, кілька зірочок бодяну. Приблизно 1/3 чайної ложки гострого червоного перцю, та 3-4 сантиметри свіжого коріння імбиру та 1 ч. л. молотого імбиру. Також треба мати соєвий соус, кунжутну олію та дві столові ложки меду.
Якщо все це Ви вже маєте, качку треба повністю випотрошити, перевірити шкірку, чи не має подряпин, волосся та залишків пір'я. Якщо все нормально, можна починати справу.
Технологія приготування качки по-пекінськи з запіканням
Відразу кажемо, що процес доволі довгий, тому треба підготуватися заздалегідь. Першим етапом є маринування тушки. Для цього беремо усі спеції плюс мед та рисовий оцет й закидаємо їх до каструлі. Даємо покипіти протягом 3-5 хвилин, а потім обливаємо ним качку з усіх сторін. Наступний етап — ретельне натирання шкірки часником та імбиром.
Треба щоб тушка добре промаринувалася, а при цьому лишався доступ повітря з усіх боків, тому насаджуємо її на банку і розміщуємо у глибокій посудині. Ставимо до холодильника на 12 годин. По завершенню цього часу дістаємо нашу пташку і залишаємо за кімнатної температури десь на 2-3 години.
Далі починається безпосередньо запікання:
- кладемо качку на деку з високими бортами;
- вкриваємо фольгою;
- запікаємо за температури 200 градусів протягом години;
- за годину дістаємо качку, мастимо її соєвим соусом та кунжутною олією, та знов запікаємо протягом 10 хвилин за t 220-230°C;
- знов дістаємо, намазуємо медом й печемо ще 5 хвилин.
Після цього нашу качку гарно ріжемо на шматки, щоб усім гостям вистачило, й несемо до столу. Як бачимо, процес доволі довгий та складний. Але справжня домогосподарка, яка має на кухні сучасну та функціональну техніку, впорається з цим завданням без особливих труднощів. Ну, а головною нагородою будуть задоволені обличчя родичів та друзів після того, як вони скуштують приготовану Вами качку по-пекінськи.