Втрата, пошкодження або знищення оригіналу документа, що підтверджує право власності на житло, на жаль, є досить поширеною ситуацією на сьогодні. Найголовніше, що слід розуміти, втрата документа не означає втрату самого права власності.
У даному випадку, перш за все, необхідно звернутися до органу, який видав такий документ, та вжити заходів для отримання його дубліката. Дублікат правовстановлюючого документу на житло матиме таку ж юридичну силу, що й оригінал.Так, з метою отримання дубліката правовстановлюючого документа, а саме свідоцтва про право власності на житло, яке було видане Департаментом житлово-комунального господарства Кременчуцької міської ради, слід звернутися до Центру надання адміністративних послуг у місті Кременчуці — ЦНАП м. Кременчук та замовити послугу «Видача дубліката свідоцтва про право власності на житло» (код послуги 15-07).
Для отримання послуги, попередньо, необхідно зібрати певний пакет документів, детальніше дізнатися про який можна за посиланням.
Зокрема звертаємо увагу! Умовою видачі дубліката свідоцтва про право власності на житло є наявність згоди всіх співвласників.
КП «Квартирне управління» має право видати дублікат без письмової згоди іншого співвласника житла виключно за наявності рішення суду про визнання останнього безвісно відсутнім або померлим.
Важливо відмітити і про необхідність розміщення оголошення щодо втрати свідоцтва про право власності у місцевих друкованих виданнях засобів масової інформації (газети) за місцем розташування об’єкта житлового фонду.
Також, оскільки відповідно до загальних засад цивільного законодавства право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації, окремої уваги потребують відомості про реєстрацію права власності на житло.
До 1 січня 2013 року реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснювали місцеві бюро технічної інвентаризації (БТІ). Відповідно, отримати інформаційну довідку з «архівного» Реєстру прав власності за ким зареєстроване житло можна звернувшись до КП «Кременчуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації Кременчуцької міської ради Полтавської області».
З 1 січня 2013 року в Україні запроваджено єдину державну інформаційну систему з відомостями про права на нерухоме майно, їх обтяжень, а також відомості про об’єкти/суб’єкти цих прав — Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Тому, водночас, обов’язково надається інформація з Державного реєстр речових прав на нерухоме майно, яку можна замовити в ЦНАП.
Додатково повідомляємо! У разі оформлення спадщини також додається лист з нотаріальної контори з проханням видати дублікат свідоцтва про право власності на житло.