Розподіл спільного майна після розлучення може стати складним завданням для колишнього подружжя. Для захисту прав кожного з них, а також дітей, розроблено спеціальний порядок, який враховується судом для розв’язання спорів.
Якщо подружжя не досягло згоди щодо поділу майна, суд може присудити неподільне майно одному з них. Речі для професійних занять, як правило, передаються тому, хто їх використовував у своїй діяльності, і їхня вартість враховується при розподілі іншого майна між подружжям.Грошова компенсація одному з подружжя замість частки в спільному майні, такому як будинок, квартира або земельна ділянка, можлива лише за взаємною згодою, за винятком випадків, передбачених Цивільним кодексом України. Така компенсація допускається лише за умови внесення відповідної суми на депозитний рахунок суду.
Також слід пам’ятати, що на позов про поділ майна після розірвання шлюбу встановлено строк позовної давності у 3 роки. Він обчислюється з дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права.
Інформація надана Східним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції