Нині апаратура проходить реєстрацію, і після отримання всіх дозвільних документів розпочне працювати.
Директор ДОЗ ПОВА Віктор Лисак розповів, що сучасне обладнання у поєднанні з професіоналізмом лікарів дозволяє досягти вагомих результатів, подякував міжнародним партнерам і неурядовим інституціям, які залучають інновації для розвитку системи охорони здоров’я.
«Заплановано напрацювати алгоритм ефективного використання даного обладнання. Передусім, портативні рентгени будуть використовувати там, де немає можливості застосувати стаціонарний рентген, — розповів Віктор Лисак. — Такі апарати можуть працювати і в приміщенні, і на вулиці, але медики мають строго дотримуватися техніки безпеки. Лікарі протитуберкульозного диспансеру розробляють план по обстеженню на туберкульоз передусім уразливих груп населення».
Головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця говорить, що Полтавщина бере участь у пілоті, бо лікарі області готові до нових знань, досвіду і додаткових навантажень.
«У нас є досвід роботи на пересувному флюорографі і організації обстежень на виїзді. Нині наші лікарі успішно пройшли навчання з використання такого портативного девайсу і зможуть охопити більш широке коло населення задля ефективної протидії туберкульозу. Своєчасна діагностика береже дорогоцінний час і дозволяє раніше розпочати лікування хворого та ефективно зупиняти розповсюдження туберкульозу», — розповідає Володимир Печериця.
Портативні рентгени за один раз без підзаряження батереї дозволяють обстежити 70-80 осіб, у тому числі й у віддалених населених пунктах.
Обладнання доступне в Україні за підтримки Stop TB Partnership, USAID та Global Fund в межах проєкту «Challenge Facility for Civil Society».
Первым комментирует самый смелый!