Через війну трапляються непоодинокі випадки втрати або пошкодження документів на право власності. Для того, щоб їх відновити пропонуємо наступний алгоритм дій.
Втрачений документ можна замінити дублікатом. Як його отримати:- якщо право власності на нерухоме майно зареєстроване до 2013 року — для отримання дублікату правовстановлюючого документа потрібно звернутися до нотаріуса, який видавав цей документ, нотаріального архіву, посадової особи органу місцевого самоврядування, тобто до того органу, який видав оригінал відповідного документу;
- якщо право власності на нерухоме майно зареєстроване після 2013 року — інформацію про право власності можна отримати з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно самостійно або шляхом подачі заяви про надання інформації через ЦНАП чи орган державної реєстрації.
Отримані дублікати документів мають таку ж юридичну силу, що й оригінал.
У випадку, якщо заявник не оформив право власності на нерухоме майно або немає можливості отримати дублікати правовстановлюючих документів — необхідно звернутися до суду для визнання права власності на нерухоме майно.
Рекомендуємо не зволікати і перевіряти свої документи та зареєструвати право власності в уставленому Законом порядку вчасно.
Важливо! Зазначена інформація, перш за все, необхідна для внутрішньо переміщених осіб з метою отримання відшкодування за зруйноване або пошкоджене нерухоме майно.
За інформацією Департаменту державної реєстрації виконкому Кременчуцької міської ради