Поліцейські викрили масштабну схему розкрадання дизельного пального з теплотягів, яку організувала злочинна група в Кременчуці. За даними слідства, зловмисники зливали дизельне пальне з тепловозів, підробляли службову документацію та збували викрадене місцевим мешканцям. Загальна сума викраденого — орієнтовно 35 тонн.
За попередніми даними, до незаконної діяльності причетні щонайменше 19 осіб, більшість з яких — працівники локомотивного депо та залізничної станції. Про це повідомив Євген Рогачов, начальник поліції Полтавської області.Як зазначив Рогачов, під час зміни фігуранти зливали дизель у пластикові каністри просто на території однієї зі станцій. Потім пальне вивозили власним транспортом і продавали його клієнтам. Щоб приховати нестачу пального, у службову документацію вносили фіктивні дані — завищували витрати, створюючи у звітах «паперові залишки».
«До злочинної діяльності залучено щонайменше 19 осіб віком від 30 до 63 років. Переважно це — працівники залізниці. Двох з них затримали під час спроби вивезти 260 літрів дизельного пального з території станції», — повідомив очільник обласної поліції.
Схему викрили завдяки злагодженим діям оперативників карного розшуку та слідчих поліції Полтавщини під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.
У межах спецоперації проведено понад 30 обшуків — у службових приміщеннях депо, автомобілях підозрюваних і за місцями їх проживання. Серед вилученого: 70 каністр із дизпаливом (загалом близько 1 500 літрів), готівка, понад 20 банківських карток, чорнові записи, журнали обліку, маршрутні листи та 8 транспортних засобів, які використовувалися учасниками схеми.
«Двох учасників групи віком 30 та 44 роки затримано відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 191 КК України — привласнення майна в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану. Суд обрав їм запобіжний захід — тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 242 240 грн. Наразі вирішується питання щодо оголошення підозр іншим фігурантам справи», — додав Рогачов.
Довідка
Ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України передбачає позбавлення волі на строк від 5-ти до 8-ми років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до 3-х років.




