Основним джерелом вірусу сказу залишається лисиця червона, тому профілактика цього небезпечного захворювання серед диких тварин є пріоритетним напрямом ветеринарної безпеки.
Завдяки систематичному впровадженню комплексу профілактичних заходів, зокрема регулярному проведенню кампаній з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин, вдалося суттєво знизити рівень захворюваності серед тварин.Так, починаючи з 23 квітня 2025 року, на мисливських угіддях Кременчуцького та Миргородського районів триває кампанія вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом ручного розкладання принад із вакциною. Лише за перший день кампанії було розкладено понад 45 тисяч доз вакцини.
У рамках весняної антирабічної кампанії передбачається охопити площу в 20,7 тисяч квадратних кілометрів та розповсюдити понад 518 тисяч принад із вакциною над лісовими угіддями області.
Антирабічна вакцина складається з поживної принади у вигляді коричневого брикету з привабливими для тварин компонентами. Усередині брикету розміщений полімерний блістер з активними речовинами вакцини.
Після поїдання такої принади у тварин формується специфічний імунітет до сказу. Вакцина є безпечною не лише для цільових видів тварин, але й для інших диких мешканців, які можуть з’їсти приманку, а також для людини та довкілля.
Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області закликає громадян не торкатися принад із вакциною та не переміщати їх з місця розкладання!




