Чи зобов’язані юридичні особи — платники єдиного податку 3-ої групи, які не мають показників або об’єктів, що підлягають декларуванню (оподаткуванню) подавати податкову декларацію платника єдиного податку, якщо у попередніх звітних періодах цього ж року було отримано та задекларовано дохід?
Згідно з абзацом першим п. 49.2. ст. 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ) платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку 3-ої групи та податкових агентів платників єдиного податку 3-ої групи — електронних резидентів (е-резидентів) є календарний квартал (крім податкового періоду податкової звітності з податку на додану вартість, визначеного п. 202.1. ст. 202 ПКУ) (абзац другий п. 294.1. ст. 294 ПКУ).
Податкова декларація складається наростаючим підсумком з урахуванням норм пп. 296.5. і 296.6. ст. 296 ПКУ (п. 296.7. ст. 296 ПКУ).
Форма податкової декларації платника єдиного податку 3-ої групи (юридичні особи) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. № 578 із змінами та доповненнями (далі — податкова декларація).
Платники єдиного податку 3-ої групи (юридичні особи) у податковій декларації окремо відображають, зокрема, обсяг доходу, що оподаткований за відповідною ставкою єдиного податку, встановленою для таких платників п. 293.3. ст. 293 ПКУ (пп. 1 пп. 296.5.4. п. 296.5. ст. 296 ПКУ).
Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування (п. 292.14. ст. 292 ПКУ).
У разі перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого пп. 3. п. 291.4 ст. 291 ПКУ, суб’єкт господарювання зобов’язаний, відповідно до пп. 298.2.3. п. 298.2. ст. 298 ПКУ, перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення.
Тобто, щоквартальне відображення факту неперевищення встановленого обсягу доходу у податковій декларації є показником, який підлягає декларуванню суб’єктом господарювання як платником єдиного податку.
Таким чином, юридичні особи — платники єдиного податку 3-ої групи, у яких протягом звітного періоду відсутні доходи, що підлягають оподаткуванню єдиним податком, але у попередніх звітних періодах цього ж року було отримано та задекларовано дохід, то за поточний звітний період відповідно до п. 296.7. ст. 296 ПКУ платники мають знову задекларувати отриманий ними раніше дохід (без сплати єдиного податку).
За інформацією ГУ ДПС у Полтавській області