Під час оформлення права власності на майно з’ясувалося, що воно перебуває під податковою заставою. Які умови звільнення майна?
Відповідно до статті 93 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI, майно платника податків звільняється з податкової застави в наступних випадках:- при підтвердженні контролюючим органом повного погашення податкового боргу або розстрочених/відстрочених зобов’язань разом із процентами за їх використання, відповідно до законодавства;
- при визнанні податкового боргу безнадійним;
- коли набрало законної сили судове рішення про припинення податкової застави в рамках процедур з питань банкрутства;
- після рішення органу про визнання протиправними або скасування нарахування грошового зобов’язання на підставі адміністративного чи судового оскарження, а також в інших випадках, передбачених статтею 55 цього Кодексу;
- при отриманні згоди контролюючого органу на відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, згідно зі статтею 92 цього Кодексу.
Документом, який підтверджує звільнення майна від податкової застави і його виключення з державних реєстрів, є належним чином оформлене підтвердження завершення будь-якої з подій, зазначених у пункті 93.1 статті 93 Кодексу.
Центральний орган виконавчої влади, який формує державну фінансову політику, регулює порядок застосування податкової застави.
При продажу майна, яке перебуває під податковою заставою, згідно зі статтею 95 Кодексу, таке майно звільняється з податкової застави з моменту, коли контролюючий орган отримує підтвердження надходження коштів від продажу до бюджету.
Якщо майно продається в процесі приватизації цілісного майнового комплексу державного або комунального підприємства, звільнення майна з податкової застави відбувається з дня отримання підтвердження погашення податкового боргу покупцем об’єкта.