В офіційному медіацентрі Полтавщини заступник начальника Полтавського обласного ТЦК та СП — начальник сектору комплектування, полковник Владислав Литовченко розповів про умови вступу до вищих військових навчальних закладів.
«Для тих, хто хоче пов’язати своє життя з кар’єрою військового та отримати офіцерське звання, пропонується перелік військових закладів. У них можна отримати військову спеціальність та додатково цивільну. Навчання проводять за найвищими державними стандартами. Здобування ступеня бакалавр триває 4 роки, магістра — 1,5 роки. Випускники військових коледжів сержантського та старшинського складу отримують фахову передвищу освіту «молодший бакалавр», — зауважив Владислав Литовченко.Досвід повномасштабного вторгнення вплинув на програму підготовки. У вишах розпочинається навчання за новими спеціальностями: кіберзахист, кіберрозвідка, міжнародне співробітництво, соціальна робота в ЗСУ.
За напрямами вищі військові заклади також різні. На Львівщині навчають піхотинців, танкістів, артилеристів; у Харківському НУПС ім. Івана Кожедуба — бойових пілотів; військова академія в Одесі готує офіцерів десантників, розвідників, спецпризначенців; у Києві навчають офіцерів-зв’язківців, міжнародників, перекладачів, медиків. У Полтаві працює військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації, який випускає сержантів-зв’язківців.
Владислав Литовченко зазначив, що нині на рівні з юнаками до військових закладів вступають і дівчата. Серед молоді Полтавщини популярність мають Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та Львівська Академія Сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.
Приймання заяв, оформлення та надсилання документів від ТЦК та СП триватиме до 1 липня. Опрацювання документів у приймальних комісіях усіх закладів — до 10 липня.