Загальні поради щодо спілкування з лікарем
Якщо хочете спростити собі пошук лікарів, сервіс doc.ua буде в пригоді. На одному сайті зібрані різні спеціалісти, клініки й діагностичні центри. Скористатися всією цією інформацією можна безкоштовно. Якісне обслуговування завдяки сервісу стає ще доступнішим.
Для ефективного лікування та інформативної діагностики пацієнту та спеціалісту необхідно добре комунікувати. Отже, перш ніж прийти на прийом, зверніть увагу на такі моменти:
- сформулюйте конкретні питання — якщо побоюєтеся забути запитати щось важливе, запишіть усе на папері;
- відкиньте сором’язливість — може здатися, ніби певні запитання звучать дивно, однак пацієнт має повне право просити про детальне роз’яснення;
- візьміть результати обстежень — щоб розмова була більш предметною, не забудьте про результати аналізів, УЗД, МРТ тощо — це допоможе сформувати Вашу історію хвороби.
Вже безпосередньо під час прийому будьте пильними в питанні стосовно призначень. По-перше, будь-які рекомендації щодо прийому ліків, додаткових обстежень, режиму мають бути викладеними в письмовій формі. По-друге, одразу запитуйте, якщо чогось не зрозуміли.
10 питань, які можна поставити лікарю
Безперечно, розмова буде змінюватися в залежності від діагнозу та симптомів. Проте є розповсюджені питання, що актуальні в багатьох ситуаціях:
- Чи є хвороба небезпечною для тих, хто оточує?
- Через які причини виникло захворювання?
- Чому Ви призначаєте те чи інше дослідження?
- Які саме симптоми зараз важливі?
- Чи сумісний прийом ліків, які призначили, із тими, які я вже приймаю?
- Які побічні реакції можливі під час лікування?
- Чи можливе в цій ситуації лікування за іншими методиками?
- Коли я відчую, що терапія почала діяти?
- Що саме робити, аби не захворіти повторно?
- Як себе вести, якщо почну почуватися гірше?
Цікавитися тим, що саме Вам призначають або які маніпуляції та для чого роблять — цілком нормально. Це стосується Вашого здоров’я, тому недоречних питань майже немає. Важливо, аби після прийому у Вас з’явився конкретний план, що та в якій послідовності робити. Конструктивна й інформативна розмова допоможе разом із лікарем прийняти правильні рішення.