В ответ на статью, в которой шла речь о результатах тендера по закупке Министерством обороны Украины бензина и мазута по завышенным ценам, «Кременчуг Online» получил опровержение Минобороны Украины. Публикуем без изменений.
«У деяких засобах масової інформації з’явилися повідомлення, що Міністерство оборони України здійснило закупівлю паливно-мастильних матеріалів за завищеними цінами. Проте надана інформація не відповідає дійсності і викривлює дійсний стан речей.Відповідно до вимог чинного законодавства, Міністерство оборони України здійснює закупівлю паливно-мастильних матеріалів на конкурсних засадах, і лише шляхом проведення процедур закупівель за відкритими торгами. Умовою обрання переможця на торгах була найнижча ціна. Підприємства, які перемогли на торгах, насправді запропонували найнижчу ціну.
Щодо мазуту: запропонована договірна ціна склала 7380 грн. за тону, тоді як ринкова ціна по регіонах України коливається від 7698 до 7930 грн. за тону.
Щодо бензину: запропонована договірна ціна на бензин А-95 склала 15480 грн. за тону, що є значно меншою ринкової вартості і економія склала 1979,2 грн. за тону. Ціна на бензин А–92 склала 15000 грн. за тону, що дало можливість зекономити 111,1 грн. на одній тоні. Бензин А-80 було закуплено за 14280 грн. за тону, що менше від ринкової вартості на 1189,80 грн. за тону.
Хочемо наголосити, також основними вимогами торгів, які враховуються учасниками при наданні пропозицій на торги та які впливають на рівень цін, є:
— відтермінування оплати за поставлене пальне до 30 діб, а у разі відсутності асигнувань на рахунках Міноборони, до терміну їх надходження;
— транспортування, оренда автотранспорту, подання-прибирання залізничних цистерн, забезпечення навантажувально-розвантажувальних робіт, охорона при транспортуванні, покладаються на продавця;
— значна кількість місць постачання – по всій Україні;
— надання грошових гарантій для забезпечення пропозицій конкурсних торгів та виконання договірних зобов’язань. У разі виникнення будь-яких порушень, кошти не повертаються;
— при закупівлі нафтопродуктів до постачальників висуваються жорсткі умови щодо його якості. Пальне, що постачається, в обов’язковому порядку перевіряється у лабораторіях пального, які є у складі Міноборони. У разі невідповідності стандартам якості на продавця накладається штраф у розмірі 20% від вартості неякісного пального, яке продавець повинен замінити за свій рахунок та у визначений термін.
Таким чином, зазначені умови дають гарантії того, що закуплені за бюджетні кошти товари є максимально вигідними за ціною та якістю».
4 комментаря