У роботі державного реєстратора іноді виникають ситуації, коли заяву про реєстрацію прав неможливо прийняти. Щоб уникнути непорозумінь, варто знати основні підстави для такої відмови.
Відповідно до ч. 4 ст. 20 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», заяви можуть бути відхилені у наступних випадках:- Відсутність оплати адміністративних послуг або її неповний обсяг.
Згідно зі ст. 34 Закону, адміністративний збір у 2024 році складає:- 300 грн. за реєстрацію права власності;
- 150 грн. за реєстрацію інших речових прав або обтяжень;
- 120 грн. за виправлення технічної помилки з вини заявника чи погашення запису;
- 80 грн. за надання інформації з реєстру.
- 300 грн. за реєстрацію права власності;
- Неможливість встановити особу заявника чи його повноваження.
Паперову заяву можна подати лише після підтвердження особи заявника. Це здійснюється на підставі паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу, визначеного Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр». Якщо діє довірена особа, потрібна довіреність або інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. - Відсутність у кадастрі даних про земельну ділянку.
Якщо подається заява на реєстрацію права на земельну ділянку, але дані про неї відсутні в Державному земельному кадастрі, реєстрація неможлива. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр», кожна земельна ділянка має унікальний кадастровий номер. Якщо ділянка не сформована, її реєстрація неможлива.
Щоб отримати більше інформації, звертайтеся до Департаменту державної реєстрації виконавчого комітету Кременчуцької міської ради. Адреса: м. Кременчук, вул. І. Сердюка, буд. № 27.