Динаміка розвитку та діагностика залежності
Алкоголізм має декілька стадій, і на кожній поступово руйнує організм. Найвища ефективність лікування простежується на перших стадіях. Спеціалісти виділяють наступні етапи динаміки розвитку захворювання:
- Початковий. Організм під регулярним впливом спиртного страждає, загострюються хронічні хвороби.
- Систематичний. Залежний вживає алкоголь регулярно, постійно збільшуючи дозу. Розлади травної системи та психологічна залежність посилюються, з’являються різкі перепади настрою, хворий довший період часу перебуває у алкогольному сп’янінні.
- Хронічний. Залежний не може витримати без випивки навіть дня і постійно вживає спиртне.
- Завершальний. Етап супроводжується психологічною та фізичною залежністю та небажанням хворого лікуватись. Втрачається контроль над вживанням. Бажання випити займає всі думки залежного.
На хронічному етапі запускаються незворотні патологічні процеси у внутрішніх органах та головному мозку. Але навіть на цій стадії можливе ефективне лікування за умови застосування комплексного підходу. Вчасна діагностика може зберегти життя.
Лікарі перевіряють основні рефлекси та загальний стан організму, прослідковують за поведінкою хворого та підбирають методику лікування. Визначити перші тривожні симптоми можна самостійно. Алкоголізм супроводжується наступними ознаками:
- регулярне бажання випити та стійкість до великих доз;
- відсутність контролю за своїми словами та поведінкою;
- абстинентний синдром.
Якщо залежний самостійно виявляє бажання лікуватись, то основне завдання рідних – підтримувати у цьому.
Методика лікування
Найперше спеціалісти використовують препарати для очищення організму від токсинів та відновлення нервової системи. Лікування відбувається у стаціонарі, щоб лікар міг простежити за динамікою. Окрім цього, застосовується психотерапія та методи психологічної підтримки. Може практикуватись гіпноз для пошуку причин захворювання, а також для стимуляції нормального способу життя. Кодування – один із найбільш ефективних способів. Для цього використовуються методи підшивки, ін’єкцій, а також навіювання. Обов’язково додається психологічна підтримка, щоб хворий міг швидше адаптуватись до нового способу життя.