З настанням тепла всі люди зі своїми тваринами намагаються вибратися на природу. Гуляють у паркових зонах, лісах, дачах. Однак, погодне потепління сприяє і появі кліщів, які завдають шкоди як людям, так тваринам. Такі паразити можуть перебувати у недоступних місцях на тварині та викликати масу неприємних наслідків.
Кліщі переносять різні інфекції, одна з найнебезпечніших — піроплазмоз. Захворівши на цю недугу, у тварин може виникнути лихоманка і анемія, нерідко тварини помирають.Фахівці відмічають два періоди активності кліщів. Перша хвиля розпочинається з половини квітня і триває до початку липня. Потім — місяць затишшя, і десь з початку серпня й до кінця жовтня триває друга хвиля — молоді кліщі.
Ветеринарні лікарі радять — щоб не хворіли домашні улюбленці, необхідно обов’язково обробити їх акарицидними препаратами. Обробіток необхідно проводити регулярно з березня по листопад. Всі засоби захисту від кліща варто застосовувати на 2-3 день після миття собаки, оскільки повинен відновитися на шкірі жировий шар. У ветаптеках пропонують різні варіанти захисту — спреї, шампуні, таблетки, краплі, які наносять на холку тварин, і спеціальні нашийники. Основна дія всіх цих препаратів починається через 5-7 днів, тому обробляти тварину необхідно заздалегідь!
Головним правилом після кожної прогулянки є обов’язковий огляд своєї тварини на наявність кліщів, які можуть ховатися в важкодоступних місцях. У першу чергу перевірте лапи, живіт та морду. Якщо ж після укусу тварина ослабла, погано їсть, а білки очей пожовтіли, терміново зверніться до ветеринара.
Пам’ятайте, самостійно вилікувати піроплазмоз неможливо! При піроплазмозі відбувається руйнування еритроцитів і від цього страждають всі органи, так як кров не виконує свої функції. Тому з візитом до ветеринарного лікаря краще не затягувати: захворювання добре лікується на ранніх стадіях, але при зволіканні можливий летальний результат.