Незважаючи на стан української гральної індустрії, яка переживає війну, всі проблеми та необхідність пристосовуватися до нових умов роботи, всі серйозні іноземні гемблінг-гіганти залишились працювати в країні, намагаючись підтримати її всіма доступними способами.
Відрахування до держбюджету податків та сплат за ліцензії
В квітні минулого року гемблінг-бізнес був переведений на спрощену систему оподаткування, що значно зменшило суми відрахувань, але держава все одно отримала чималі кошти. Так, лише за ліцензії операторами було сплачено близько 1.15 мільярдів гривень – це майже 100% від суми, яку в 2021 році було закладено на 2022 рік в бюджет. Якщо робити оцінку перспективи розвитку гемблінг-індустрії в Україні, то в 2023 році, після перемоги та стабілізації ситуації, очікується зростання кількості відвідувачів як в онлайн-казино, так і в наземному секторі, що ще збільшить суми надходжень.
Звичайно, що в разі сплати податків без пільг на потреби держави було би перераховано значно більше коштів, але і такі суми в період війни демонструють соціальну відповідальність бізнесу і дозволяють підтримувати інші сфери. Цілком можливо, що саме завдяки зниженню фінансового тягара сфера змогла вистояти у надзвичайно важкі часи та витримати всі виклики з якими стикнулася гемблінг-індустрія під час війни.
Важливо і те, що отримані від операторів азартних ігор кошти – це майже «чистий дохід» держави, бо платежі спрямовуються одразу до бюджету і не передбачають будь-яких додаткових витрат. В якості фактичних видатків зафіксовано лише 6% витрат на роботу КРАІЛ, їх беруть зі сплат за ліцензії (які і видає названа комісія, докладаючи чималих зусиль задля досягнення поставлених завдань в межах легалізації).
Допомога державі у боротьбі з загарбником
Чималі кошти гемлінг-оператори спрямували на підтримку України в її визвольній боротьбі проти РФ. Протягом 2022 року допомога надавалася армії, людям, що постраждали внаслідок вторгнення ворога, різним сегментам українського бізнесу. Компанії, що працюють в сфері азартних ігор, спрямовували мільйони на спецрахунок Нацбанку для потреб ЗСУ, закупку всього необхідного для фронту, гуманітарні місії та волонтерські проєкти.
Близько 500 мільйонів коштів витратила на допомогу UGC. Оператори азартних ігор створювали різноманітні акції, підтримували благодійні фонди, проводили заходи задля збору коштів, навіть знімали реаліті-шоу. Деякі компанії спрямовують на ЗСУ відсоток від щомісячного прибутку, інші збирають кошти на амуніцію, засоби зв’язку, дрони, автівки для військових.
Крім того, українська гемблінг-індустрія дала потужний поштовх розвитку сфери ІТ, консалтингу, маркетингу тощо. І в майбутньому компанії обіцяють продовжувати працювати та робити все можливе задля наближення перемоги.