Сучасна людина живе у стані постійного стресу та напруження. Щодня ми стикаємося з різноманітними проблемами, що потребують негайного розв'язання. Як свідчить статистика, однією з найпоширеніших хвороб сьогодення є хронічна втома. Виникає вона тому, що зайнятій людині не вдається відпочити по-справжньому: у тиші та в далечі від звичних турбот. Як результат, люди навіть у 30-річному віці скаржаться на втому, відсутність бажання розвиватися, життя втрачає сенс. Але, на щастя, усіх цих проблем можна швидко позбутися. Для цього не треба звертатися до кваліфікованих медиків та витрачати величезні гроші на відвідини психотерапевтів.
Біг та фізична активність переможуть втому
У переважній більшості випадків сама людина винна у тому, що з нею відбувається. Замість щоденних занять спортом, ми витрачаємо час на перегляд телебачення, довге сидіння за комп'ютером чи працю до втрати свідомості. Додайте сюди ще неправильний раціон та шкідливі звички. Шалене навантаження відчувають наші внутрішні органи, а залози не виробляють потрібні гормони.
Є багато життєвих прикладів, коли біг, у тому числі й марафонський, допоміг позбутися проблем зі здоров'ям. Так, український бізнесмен Сподін Ігор Юрійович у 38 років відчув значне зниження працездатності, страждав від хронічної втоми. Йому доводилося важко працювати, а наприкінці доби сил не вистачало навіть на прості хатні справи. Було єдине бажання — скоріше дійти до ліжка. Але й ніч не приносила довгоочікуваного сну, адже бізнесменові часто заважало безсоння. Справжнім виходом із ситуації стали регулярні заняття бігом. Наразі Ігор з легкістю пробігає марафонську дистанцію, а це більш ніж 42 кілометри. Звісно, довжину треба збільшувати поступово. Для початку вистачить й одного кола на звичайному стадіоні. Коли ж самопочуття покращиться, намагайтесь ставити нові індивідуальні рекорди: один, два, п'ять, десять кілометрів.
Чому біг долає втому
Коли ми ведемо малорухливий спосіб життя, в організмі відбуваються застійні процеси. Накопичуються відкладення солей у суглобах та нирках. Згодом стає тяжко ходити, не те що бігати чи виконувати вправи на турніках. У чоловіків збільшується черево, а це додаткове навантаження на органи, скелет та м'язи.
Під час руху усі обмінні процеси перебігають значно швидше. Кров насичує клітини киснем, а лімфа розчиняє та виводить солі. Регулярні заняття, але без фанатизму, творять дива: уже за кілька місяців Ви самі себе не впізнаєте, зникнуть зайві кілограми, а з ними й відчуття втоми.