В житті трапляються такі ситуації, що не завжди придбана нерухомість відповідає Вашим уявленням з планування простору. Отож Ви вирішили повністю осучаснити стару квартиру та здійснити перепланування в ній.
Що ж таке перепланування?
Відповідно до ч. 2 ст. 383 Цивільного кодексу України, власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку та не порушать санітарно-технічні вимоги і правила експлуатації будинку.
Перепланування — це проведення ремонтно-будівельних робіт без втручання в несучі елементи будівлі, загальні інженерні комунікації та фасад будівлі (перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів тощо).
Виконання власниками або наймачами робіт з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення приватного житлового фонду, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребує отримання документів, які дозволяють їх виконання. Після завершення зазначених робіт введення об'єкта в експлуатацію також не потрібне (ст. 100, 152 Житлового кодексу).
Зверніть увагу! З переліком таких робіт можна ознайомитись у Постанові Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 р. № 406 «Про затвердження переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію».
Чи потрібно реєструвати в Державному реєстрі речових прав зміни у площі об’єкта нерухомості, що виникли внаслідок перепланування?
Як слідує із приписів Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» — зміна характеристик об’єкта нерухомого майна не впливає на дії особи, спрямовані на набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно.
Станом на сьогоднішній час, зазначені зміни щодо характеристик об’єкта, що виникли внаслідок перепланування не підлягають державній реєстрації і можуть бути внесені тільки у разі розпорядження майном (продаж, дарування, внесення в статутний капітал тощо).
За більш детальною консультацією звертайтеся за адресою: м. Кременчук, вул. Ігоря Сердюка, буд. № 27.
За інформацією Департаменту державної реєстрації виконкому Кременчуцької міськради