Особливості арматури міри
Згідно зі стандартами ДСТУ 3760:2019, всі арматурні вироби діляться на два види – мірні та немірні. Арматура першого виду - це прути, довжиною 6 або 12 метрів, які широко використовуються як в побуті, так і в промисловості. За згодою сторін, замовник може отримати металовиріб, довжиною до 6 м, або більше 12 м. В такому разі виробництво арматурних прутів індивідуальний та залежить від потреб замовника.
Оскільки міра широко використовується при будівництві багатоповерхових будинків до її якості висуваються жорсткі, високі вимоги. Параметрами якісного металопрокату вважають:
- Високу міцність та пластичність, що дозволяє використовувати матеріал при динамічних навантаженнях.
- Створення динамічної міцності бетонного розчину, завдяки якій вироби набувають стійкості до деформації та зміни розмірів конструкції.
- Стійкість до корозії та зносостійкість, що гарантує збереження характеристик протягом багатьох років.
- Легкість у використанні – арматура легко ріжеться, має прекрасні показники зварюваності, гнеться, дозволяючи створювати будь-яку форму.
Для яких робіт використовується арматура?
Спеціалісти вважають, що для армування залізобетонних конструкцій підходить саме арматура 10 мм міра, адже завдяки використанню цього універсального виду металопрокату вдається виключити надмірне використання будівельних матеріалів та зекономити кошти. Крім того, її використовують при створенні огорож, парканів, сходів, парників, теплиць. Зі стальних прутів виготовляють декоративні решітки, дизайнерські та ексклюзивні речі. А для міцного стрічкового фундаменту застосовують арматуру 12 мм, якщо довжина стіни перевищує 3 метри.
На сучасній металобазі можна купити різні види арматури міра. Діаметр пересічного розрізу варіюється в межах 6-40 мм. Арматуру підбирають в залежності від сфери застосування з урахуванням міцності та надійності конструкції. Від значення та розміщення стального прута в конструкції залежить вибір товщини та форми поверхні виробу. В каркасі арматура може бути робочою, монтажною чи конструктивною, а тому дуже важливо підібрати вірний вид металопрокату. Робоча арматура сприймає зовнішнє та внутрішнє навантаження та забезпечує максимальне зчеплення з бетонною сумішшю. Такий металопрокат обов’язково має ребристу поверхню. Конструктивна арматура забезпечує рівномірний розподіл навантаження в плитах. Це своєрідний поперечний зв’язок при створенні каркаса. Монтажний металопрокат має, як правило, гладку поверхню та сприяє рівномірному розподілу навантаження.
Будь-яке будівництво, незалежно від його масштабу, потребує створення надійної основи. Створений грамотний інженерний план з використанням високоякісного металопрокату дозволяє отримати конструкцію з прекрасними характеристиками, збудовану відповідно до норм та стандартів. Менеджер металобази оперативно проконсультує та допоможе вибрати мірну арматуру, яка буде відповідати індивідуальним потребам конкретного будівництва.