Департамент державної реєстрації виконкому Кременчуцької міської ради повідомляє, що досить часто на практиці виникають такі ситуації, коли заявниками подаються документи, з яких вбачається що, так звані, «власники» народилися пізніше ніж побудовані будинки, гаражі тощо.
То ж чи можуть бути власниками особи, які на момент будівництва не набули цивільної правоздатності?Нормами ст. 331 Цивільного кодексу України визначено, що право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом.
Варто знати! Цивільна правоздатність — це здатність фізичної особи мати цивільні права та обов’язки. Цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження. У випадках, встановлених законом, здатність мати окремі цивільні права та обов’язки може пов’язуватися з досягненням фізичною особою відповідного віку.
Цивільною дієздатністю фізичної особи є її здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов’язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.
Зверніть увагу! Під час проведення державної реєстрації прав власності на державного реєстратора покладено обов’язок визначати обсяг, зокрема, цивільної дієздатності та правоздатності фізичних осіб. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності фізичної особи — громадянина України здійснюється шляхом отримання відомостей про таку особу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Висновок: Якщо з документів, поданих для державної реєстрації права власності на новостворене нерухоме майно, буде встановлено, що майно створене саме фізичною особою за відсутності у неї на момент такого створення цивільної дієздатності, а можливо і цивільної правоздатності, то державні реєстратори відмовлять у державній реєстрації права власності.
За більш детальними консультаціями звертайтесь до Департаменту державної реєстрації за адресою: м. Кременчук, вул. Ігоря Сердюка, буд. № 27.