Які існують вогнегасники та від чого залежить їх ефективність використання
До найбільш розповсюджених технічних засобів гасіння пожежі відносять наступні:
- порошкові;
- вуглекислотні;
- аерозольні.
Щоб вогнегасник мав ефективність, головне – навчитись їм користуватись, своєчасно виконувати обслуговування, правильно зберігати та експлуатувати за призначенням.
Особливості вибору вогнегасника для квартири
Для захисту квартири від пожежі можна придбати порошковий вогнегасник. Такий технічний засіб дозволить швидко усунути займання завдяки особливій дії: в основі порошку лежить дрібнодисперсний пил мінерального походження. Він знижує рівень кисню в приміщенні та таким чином зупиняє процес горіння. Такий вид протипожежного обладнання використовується найчастіше. Саме він дозволяє загасити пожежу на початковому рівні виникнення.
Щоб вогнегасник спрацював при виникненні займання, необхідно дотримуватись наступних правил:
- Підтримувати правильний температурний режим при зберіганні.
- Своєчасно дозаправляти обладнання.
- При гасінні полум’я спрямовувати струмінь саме на ділянку або на предмет, що горить.
- Купувати лише пристрої, в яких є роторна пломба та чека.
При покупці варто впевнитися, що вибрана Вами модель вогнегасника має сертифікат якості.
Вогнегасник у машину: що варто знати при виборі
Найчастіше власники автомобілів вибирають у якості технічних засобів для гасіння осередків загоряння саме вуглекислотні пристрої. В основі таких вогнегасників лежить вуглекислий газ, котрий витісняє кисень та запобігає тому, щоб займання поширилось далі. Після використання таких засобів на поверхні не залишається плям та інших слідів. Місце пожежі достатньо швидко охолоджується та відбувається припинення розповсюдження процесу горіння.
Високі показники ефективності при використанні дозволяють застосовувати такі технічні засоби не лише для гасіння транспортних засобів. Також вони підходять для приміщень, де є техніка, електричних установок, картинних галерей.