На території Полтавської області у поточному році за фактами вчинення дорожньо-транспортних пригод з потерпілими слідчими підрозділами поліції розпочато досудове розслідування у 103 кримінальних провадженнях. З них 16 ДТП — зі смертельними наслідками. За 62 фактами ДТП кримінальні провадження вже направлені до суду. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Полтавської області.
«На Полтавщині поліцейські спостерігають збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод, в яких загинули та травмувалися учасники дорожнього руху. Так, за 4 місяці в області сталося 184 дорожньо-транспортні пригоди з постраждалими, що на 52 більше ніж за аналогічний період 2022 року, у яких загинули 23 особи та 230 отримали тілесні ушкодження, що на 59 осіб більше ніж у 2022 році», — повідомив Віталій Браславець, начальник відділу по розслідуванню злочинів у сфері транспорту слідчого управління поліції Полтавщини.
За аналітичними даними Слідчого управління поліції Полтавщини, найбільш поширеними причинами ДТП є перевищення водіями встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів, порушення правил обгону та проїзду перехресть, а також неуважність за кермом. А до найтяжчих наслідків призводять ДТП за участю водіїв, які керують транспортними засобами у стані сп’яніння.
«Упродовж чотирьох місяців в області ми зареєстрували 14 кримінальних проваджень за фактами дорожньо-транспортних пригод, вчинених у стані алкогольного сп’яніння, з яких 2 — зі смертельними наслідками. Загалом за фактами ДТП, вчинених водіями у стані сп’яніння, упродовж 4-х місяців до суду направлено 11 кримінальних проваджень», — зазначив Віталій Браславець.
Також слід зазначити, що за вказаний період в області слідчими підрозділами області зареєстровано 4 кримінальних провадження за фактами дорожньо-транспортних пригод, де водії залишили місця скоєння ДТП. Вжитими заходами поліції ці злочини розкриті. Всі водії розшукані.
З метою уникнення ДТП радимо:
- неухильно дотримуватися правил дорожнього руху;
- дотримуватися встановленого Правилами швидкісного режиму руху, відмовитись від ризикованих маневрів;
- не сідати за кермо у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, або після вживання медичних препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
- дотримуватися інтервалу та дистанції під час руху;
- вчасно подавати сигнал про зміни напрямку руху;
- дотримуватися сигналів світлофорів та регулювальників;
- користуватися пасками безпеки;
- у разі перевезення дітей використовувати для їх безпеки дитячі автокрісла.
Будьте уважними й пам’ятайте — безпека на дорозі залежить від кожного з нас!
За інформацією Слідчого управління та Управління інформаційно-аналітичної підтримки поліції Полтавщини