До відділення № 2 (м. Кобеляки) Полтавського районного управління поліції 5 квітня близько 05:30 надійшло повідомлення від інспектора служби державної охорони Регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» про виявлення 4-х чоловіків, які займались незаконним виловом риби. Поліція розпочала розслідування.
Попередньо відомо, що троє місцевих громадян (50, 55 та 56 років) та 48-річний житель Дніпропетровської області, за допомогою двох дерев’яних рибацьких баркасів, здійснили незаконний вилов риби на території Регіонального ландшафтного парку Кам’янського водосховища неподалік від села Орлик Кобеляцької громади.«Під час першочергових слідчих дій та оперативних заходів підрозділом дізнання поліції вилучено понад 640 кілограмів незаконно добутої риби, 47 браконьєрських сіток загальною довжиною близько 3 200 метрів та два плавзасоби. Незаконно добуту рибу передано для подальшої реалізації в дохід держави. За попередніми висновками спеціалістів, браконьєри завдали збитки державі на понад 5 мільйонів гривень», — зазначив Євген Рогачов, начальник поліції Полтавщини.
За даним фактом підрозділом дізнання, під процесуальним керівництвом Кобеляцького відділу Решетилівської окружної прокуратури, розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 249 «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом» Кримінального кодексу України.
Санкція статті передбачає штраф від 1 000 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційний нагляд на строк до 3-х років, або обмеження волі на той самий строк.
Шановні громадяни! Наголошуємо, що в умовах воєнного стану браконьєрство — це не тільки злочин проти довкілля, а й серйозна загроза для національної екологічної безпеки України. На превеликий жаль, в нашому суспільстві є особи, які замість того, щоб сприяти збереженню природнього середовища, займаються браконьєрством, завдаючи непоправної шкоди водним біоресурсам під час їх природного відтворення. Тож застерігаємо, що поліція й надалі активно протидіятиме браконьєрству, а особи, які порушують закон нестимуть невідворотну юридичну відповідальність!
Нагадуємо, що задля захисту природних ресурсів на території Полтавської області з 1 квітня 2024 року поліція проводить превентивні заходи під умовною назвою «Нерест». У цей період поліція з іншими правоохоронними відомствами вживають заходи, спрямовані на виявлення, припинення й належне документування кримінальних та адміністративних правопорушень на водних об’єктах та прибережній території.
Наша мета — не тільки захистити природні ресурси, а й зберегти генетичний фонд живої природи для наших дітей та прийдешніх поколінь. Тож якщо Ви стали очевидцями правопорушень, або маєте корисну інформацію про осіб, які займаються браконьєрством — повідомляйте в поліцію за номером 102 або іншим зручним для Вас способом.
За інформацією Полтавського райуправління поліції