За даними відділу дізнання поліції Полтавщини, у 2024 році слідчі органи під процесуальним керівництвом прокуратури направили до суду 60 обвинувальних актів щодо осіб, підозрюваних у незаконному рибному промислі. На цей момент у 38 кримінальних провадженнях уже ухвалено обвинувальні вироки.
За підрахунками фахівців, загальна сума збитків, завданих державі внаслідок браконьєрства, перевищує 33 мільйони гривень.
Крім того, у 2024 році працівники сектору поліцейської діяльності на воді склали понад 400 адміністративних протоколів за статтею 117 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил користування річковими й маломірними суднами».
Поліція нагадує, що в умовах воєнного стану на водоймах області діє заборона на навігацію маломірних суден. Виняток зроблено лише для суден підприємств, установ та організацій, що займаються промисловим рибальством на Кам’янському та Кременчуцькому водосховищах, а також для спеціально уповноважених органів державної влади, правоохоронців та військових. Обмеження поширюються на малі моторні та вітрильні судна, прогулянкові катери, водні мотоцикли та інші плавзасоби для відпочинку.
Окрім цього, з 1 листопада 2024 року на Полтавщині діє осінньо-зимова заборона на вилов риби у зимувальних ямах. Вона триватиме до початку нерестового періоду у 2025 році. Ознайомитися з переліком зимувальних ям, де вилов заборонено, можна за посиланням.
Також варто пам’ятати, що до 30 червня 2025 року (включно) на всіх водоймах області заборонено лов річкових раків через їхній природний період відтворення та линьку.
Поліція Полтавщини закликає громадян дотримуватися встановлених правил рибальства, щоб зберегти природні ресурси регіону. Якщо Ви стали свідком браконьєрства чи незаконного продажу риби, не зволікайте — телефонуйте на спецлінію 102!
За інформацією сектору поліцейської діяльності на воді поліції Полтавщини та відділу дізнання СУ ГУ НП в Полтавській області
Комментариев нет