Шановні жителі Кременчуцької міської територіальної громади! Запрошуємо до співпраці всі небайдужі батьківщини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки!
У часи війни, у годину коли сотні дітей перебувають у емоційному дисбалансі та відчутті опасности, дуже важливо вміти надати їм тепло та любов, яких вони так потребують. Саме тому тема патронатного виховання наразі є дуже актуальною. Адже патронатний вихователь — це людина, яка стоїть на сторожі допомоги сім’ям, які потрапили до складних життєвих обставин.Патронат над дитиною — це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах та потребує захисту у сім'ї патронатного вихователя, а також одночасного надання фахівцями соціальної сфери сім'ї дитини інтенсивних підтримуючих послуг для відновлення її здорового функціонування.
⠀
Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деяку годину не можуть опікуватися ними через різні життєві обставини. Бувають випадки, коли через недбалість чи жорстоке поводження дітям загрожує опасность. Іноді у дітей хворіють чи помирають батьки і за ними нікому доглядати. Трапляється й так, що дітей залишають у пологових будинках ще при народженні і доки триває вирішення питань з «відмовою» мами, немовлята безпомічно чекають своєї долі на самоті біля лікарняної палати. У таких випадках їх на певну годину беруть на виховання професійні патронатні сім'ї.
⠀
Патронатна сім’я — це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, що має мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Тобто, такі діти не потраплятимуть у інтернатні заклади, а будуть перебувати у спеціально підготовленій сім'ї, де про них турбуватимуться, забезпечуватимуть догляд та реабілітацію.
Які діти потребують такої послуги:
- новонароджені діти від яких відмовилися батьки;
- підкинуті, безпритульні діти;
- діти із сімей, де є загроза їхньому життю;
- діти, батьки або особи, які їх замінюють, померли, зникли безвісті, важко хворіють, діти батьків яких загинули під час війни.
Стати патронатним вихователем Ви можете, якщо:
- Ви є громадянином України від 35 до 60 років (для жінки) та від 35 до 65 років (для чоловіка);
- Ви маєте повнолітнього члена сім'ї (чоловік або дружина, син чи донька, інший член сім'ї) або повнолітню особу, які проживають з Вами на спільній житловій площі, готові бути Вашим добровільним помічником, пройти навчання та надавати Вам допомогу у догляді за улаштованою до сім'ї дитиною;
- Ви маєте належні житлово-побутові умови за місцем свого фактичного проживання, в тому числі наявність окремої кімнати (крім прохідних кімнат, кімнат мансардного або підвального типу) та побутових зручностей;
- Ваш стан здоров’я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
- Ви маєте позитивний досвід сімейного виховання власних дітей;
- Ви не маєте судимості, не були позбавлені батьківських прав;
- Ви або Ваш добровільний помічник є безробітними, бо основним місцем Вашої роботи стає патронатна сім’я, відповідно буде нараховуватись страховий стаж.
Не може бути патронатним вихователем особа, зазначена у статті 212 Сімейного кодексу України.
Для того щоб стати патронатним вихователем Вам необхідно пройти спеціальний курс навчання та отримати довідку за результатами навчання.
У разі готовності стати патронатними вихователями необхідно зібрати пакет документів та подати до служби у справах дітей за місцем свого фактичного проживання:
Служба у справах дітей Автозаводської районної адміністрації виконавчого комітету Кременчуцької міської ради
- м. Кременчук, пров. Л. Толстого, буд. № 38;
- тел. +380(96)313-34-66;
- e-mail: ssd@avtorayadm-kremen.gov.ua.
Служба у справах дітей Крюківської районної адміністрації виконавчого комітету Кременчуцької міської ради
- м. Кременчук, вул. Івана Приходька, буд. № 90;
- тел. (05366)6-21-46, +380(67)531-86-02;
- e-mail: ssdkrukiv@ukr.net.
Не залишайтесь байдужими, подаруйте дитині віру в добро та милосердя!
За додатковою інформацією звертайтесь: Кременчуцький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, м. Кременчук, вул. Академіка Маслова, буд. № 15/4, тел. (0536)75-85-65, +380(96)728-42-08, e-mail: kremcenter@ukr.net.