Неймовірні скарби Івана Мазепи
Вважається, що Іван Мазепа сховав частину своїх скарбів у Полтаві перед приєднанням до армії Карла XII. 30 вагонів із золотом і сріблом були сховані на місці, де зараз стоїть Хрестовоздвиженський монастир. Також металеві монети були знайдені на Івановій горі, яка вважається іншою можливою схованкою. За повір’ям, легендарні привиди ще його охороняють.
Історія Марусі Чурай
Маруся Чурай, мешканка Полтави, володіла надзвичайним голосом і співала чудові пісні. Але це не вберегло її від підозри у вбивстві Гриця через те, що він зрадив.
Народжена у 1625 році, Маруся закохалася у Грицька Бобренка, але той одружився з іншою. Вона спробувала помститися, напоївши його отрутою, за що була засуджена до страти, але отримала помилування від Богдана Хмельницького. Померла у віці 28 років у Києві.
Привид кадетського корпусу
Ходить легенда про примару Кадетського корпусу у Полтаві. Одного хлопця неправомірно звинуватили у тому, що він вкрав чужу річ. Його батькам запропонували вибрати – хлопця публічно покарають або він має відмовитися від військової кар’єри.
Батьки обрали перше, але це виявилося для хлопця надто важким. Він скоїв самогубство, стрибнувши з вікна. Пізніше злодія знайшли, але хлопець вже був мертвий. Примара несправедливо засудженого хлопчика ходить по будівлі з того часу.
Також рекомендуємо ознайомитись із матеріалом за темою «Сім фактів про Полтаву, які, можливо, вам ще не відомі».
Історія про галушки
Якось галушки врятували Полтаву. Ворожі війська оточили місто, чекаючи на закінчення запасів їжі. В той час одна господиня завела тісто. Вона готувала галушки, коли помітила шпигуна, який спостерігав за містом.
Жінка не могла терпіти таку нахабність. Без вагань вона кинула в зловмисника перше, що трапилось, – галушки. Повернувшися до табору, шпигун доповів командирові, що в місті ще є багато їжі, оскільки мешканці навіть готові кидати нею у ворогів. Ця відвага вразила злодіїв, і вони відступили. Галушки допомогли врятувати місто.
Легенда про чарівне джерело
У стародавні часи у Полтаві була загадкова хвороба, яка забирала життя багатьох. Можливо, це було через відсутність чистої води.
Одній молодій жінці снився дивний сон: старець у білому вбранні радив їй пити воду з джерела під горою Чорний Яр, щоб уникнути хвороби.
Жінка розповіла про це своїм сусідам. Її послухали та почали пити воду з джерела. Згодом хвороба покинула місто.
Легенда стала пророчою, коли у 1899-1900 роках була відкрита артезіанська свердловина на Панянці, що забезпечила місто чистою водою.
Також рекомендуємо ознайомитись з таємницями Кременчуцького водосховища, про що на сайті «Моя Полтава» також є цікава публікація.