Сучасна зелена енергетика першою чергою використовує енергію Сонця, вітру та землі. Для цього застосовується відповідне обладнання.
Геліосистеми
Принцип дії заснований на здатності сонячних променів видобувати електрони з напівпровідника, який знаходиться у панелях. Електрони, що покинули речовину, створюють струм та направляються до акумулятора, де заряд накопичується. Звідти струм через інвертор поступає до споживачів – у розетки, прилади для освітлення, котли тощо.
Геліостанції на сьогодні мають не дуже високий ККД – близько 20%. Але їх використання досить вигідне. Зазвичай сонячні електростанції дозволяють забезпечити весь будинок стабільною електрикою.
Вітрогенератори
Вітряки, або вітрогенератори, – другий за популярністю спосіб отримувати електрику без спалювання вугілля або нафтопродуктів. Складаються з таких компонентів:
- Вітрогенератор. Пристрій, який перетворює кінетичну енергію вітру на електричну.
- Вежа (стійка). Потрібна, щоб підняти генератор на висоту, де швидкість вітру вища і більш стабільна.
- Система управління. Служить для орієнтації вітрогенератора відносно вітру, щоб збільшити збір енергії.
- Електроніка та інвертор для перетворення виробленого постійного струму на змінний.
Для встановлення вітрогенераторів потрібні також інженерні розрахунки, мережеве підключення і система моніторингу для відстеження продуктивності та обслуговування установки. Щоб замовити розрахунок та обладнання, будуть корисні контакти спеціалістів.
Теплові насоси
Тепловий насос перекачує тепло з одного середовища в інше. У зеленій енергетиці цей принцип використовуються для опалення, охолодження та гарячого водопостачання. Для цього застосовується антифриз (теплоносій), який має нижчу температуру замерзання, ніж вода.
Будь-який спосіб зменшити споживання мережевої електрики є вигідним та перспективним. Крім зниження витрат на комунальні платежі, власники електростанцій також роблять внесок у скорочення викидів парникових газів.