У разі пошкодження майна юридичних осіб, зокрема підприємств, об'єктів торгівлі чи сфери обслуговування, необхідно чітко дотримуватися визначеного алгоритму дій. Один із найважливіших кроків — це обов’язкова фото- та відеофіксація ушкоджень одразу після інциденту.
Крок перший. Реєстрація заяви у поліції
Насамперед власник постраждалого об'єкта має звернутися до Кременчуцького районного управління поліції за адресою: вул. 29 Вересня, 6 або зателефонувати за номером 102. Потрібно подати заяву про надання статусу потерпілого та ініціювання відкриття кримінального провадження.
У телефонному режимі слід також отримати реєстраційний номер звернення — саме за ним у подальшому буде присвоєно номер кримінальної справи.
При собі потрібно мати копії наступних документів:
- паспорта громадянина України;
- ідентифікаційного коду (РНОКПП);
- документів, що підтверджують право власності (договір купівлі-продажу або витяг з реєстру);
- технічного паспорта на нерухомість;
- фотоматеріалів з фіксацією пошкоджень (за наявності).
Крок другий. Комісійне обстеження пошкодженого об’єкта
Після звернення до поліції потрібно отримати акт комісійного обстеження, що підтверджує факт пошкодження об’єкта внаслідок збройної агресії рф. Цей документ оформлюється та затверджується виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області.
Крок третій. Звернення до експертної організації
Після отримання акту обстеження слід звернутися до ліцензованої експертної установи для складання кошторису на відновлення та оцінки розміру завданих збитків.
Після цього можна подати відповідну заяву через портал «Дія».
Для отримання допомоги чи консультації працює цілодобова гаряча лінія Служби допомоги мера кременчужанам — номер 15-63 (з мобільного телефону).
Нагадуємо, що з покроковою інструкцією для фізичних осіб, які зазнали пошкодження житла, можна ознайомитися за посиланням.




