В Україні триває сезон дині! Радимо не зволікати і запасатися цінними вітамінами, адже диня містить багато заліза, калію, кальцію, є засобом профілактики серцево-судинних захворювань.
Завдяки корисним речовинам, які входять до складу дині, її відносять до дієтичних і цілющих продуктів.Користь дині
- Має цілющі властивості, які допомагають у лікуванні розладів травлення.
- Здатна збалансувати склад гормонів, позбавити від депресії, поліпшити пам’ять.
- При захворюваннях печінки, виникненні каменів у сечовому міхурі лікарі радять регулярно їсти диню. Вона здатна підвищити імунітет, заспокоїти нервову систему, поліпшити зовнішній вигляд.
- Диня корисна при недокрів’ї та виснаженні.
- Не менш корисною диня буде при лікуванні та профілактики атеросклерозу, серцево-судинних захворювань. Вона має властивості, які посилюють вплив антибіотиків, зменшуючи їх токсичність.
- Диня перешкоджає утворенню пухлин, є профілактичним засобом у боротьбі з серцево-судинними захворюваннями, знижуючи кількість холестерину на стінках судин.
- Диню рекомендують людям, які страждають від захворювань нервів, водянкою, жовтяницею.
- При анемії диня поліпшить процес кровотворення.
- Навіть насіння дині містять корисні речовини, які допомагають боротися з простатитом та іншими захворюваннями сечостатевої системи чоловіків.
Шкода дині
Надмірне вживання дині викликає болі в животі, пронос. Диня протипоказана людям, які хворіють на цукровий діабет. Лікарі кажуть, що диня може призвести до підвищення рівня цукру в крові. Якщо хочете скинути зайву вагу, диню краще не вводити в свій раціон. Адже високий вміст цукру в ній впливає на метаболізм.
Увага! У дині є одна особливість: її не можна змішувати з іншими продуктами. Вона підходить тільки для окремого перекусу. Саме тоді буде отримано задоволення від ароматного плоду і користь для всього організму. Смачного!
За інформацією ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області